Κλοπή !!! Καλλονή και Παναιτωλικός έμειναν στο 0-0 αφού ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Βαλιού (ΒΙΝΤΕΟ)

aelk-panaitolikos-0-0

Για τρίτο συνεχόμενο εντός έδρας αγώνα της η Καλλονή, δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα κι έτσι παραχώρησε την τρίτη συνεχόμενη λευκή ισοπαλία (0 – 0), αυτή τη φορά απέναντι στον Παναιτωλικό.

Η ομάδα του Γιάννη Μαντζουράκη όμως, θα μπορούσε να είχε πάρει την νίκη και τους πολύτιμους βαθμούς, αν ο βοηθός διαιτητής δεν σήκωνε το σημαιάκι του στο 91′, υποδεικνύοντας λανθασμένα τον Βαλιό σε θέση οφσάιντ, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Μίγκα και ασθενή απόκρουση του Ράφαελ,  έσπρωξε με προβολή τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Παναιτωλικού.

Ένα γκολ που τελικά δεν μέτρησε, με την λανθασμένη απόφαση να ξεσηκώνει θύελλα δικαιολογημένων διαμαρτυριών της Καλλονής και με τον Γιάννη Μαντζουράκη, να μιλάει στη συνέντευξη τύπου για αλλοίωση αποτελέσματος.

Οι παίκτες της Καλλονής, μπήκαν από την αρχή του αγώνα αποφασισμένοι να επιστρέψουν στις νίκες και να πάρουν το πολύτιμο τρίποντο.

Είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως παρ’ ότι κράτησαν για μία ακόμα φορά ανέπαφη την εστία τους στον Ταρλά, δεν κατάφεραν να σκοράρουν κι έτσι ο Παναιτωλικός που ήταν επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις του κι έφτασε κι αυτός με αξιώσεις απέναντι στον Χογκ, κατάφερε να τσιμπήσει το βαθμό της ισοπαλίας.

Καλλονή (Γιάννης Ματζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Βαλιός, Γιορέντε, Στεφάνοβιτς, Κεϊτά, Λεοζίνιο (84′ Ναβάρο), Μανούσος (72′ Μίνγκας), Καμαρά (72′ Καλτσάς), Χουάνμα

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κουτρομάνος (63′ Κόρμπος), Κούσας, Εντζεγκέλε, Κέβιν, Γοδόι, Φωτάκης (57′ λ. τρ. Καλογέρης), Μαρτίνεθ, Μύγας, Κάπελ, Άλβες (82′ Βασιλείου)

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

15′ Φάση για την Καλλονή. Ο Χουάνμα κάνει το σουτ έπειτα από φάση διαρκείας, η μπάλα λίγο άουτ.

20′ Ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Λεοζίνιο κάνει σουτ στην κίνηση, αλλά ο Ράφαελ ήταν σε ετοιμότητα.

29′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Μανούσος έγινε αποδέκτης της μπάλας έπειτα από λάθος του Κέβιν, έκανε το σουτ και ο Ράφαελ μπλόκαρε.

31′ Νέα φάση για την Καλλονή. Ο Χουάνμα κάνει σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.

36′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Γοδόι έκανε δυνατό σουτ από πλάγια θέση, η μπάλα κόντραρε σε συμπαίκτη του και έφυγε λίγο άουτ.

45′ Φάση για την Καλλονή. Σουτ-βολέ του Μανούσου έξω από την περιοχή, ο Ράφαελ μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

52′ Μεγάλη φάση για την Καλλονή. Ο Χουάνμα μπήκε στην περιοχή, όμως το σουτ δεν ήταν καλό και η μπάλα έφυγε άουτ.

77′ Μεγάλη ευκαιρίαγια την Καλλονή. Φάουλ του Λεοζίνιο, η μπάλα περνάει από όλους ο Αντέτζο δεν βάζει καλά την προβολή προ κενής εστίας και η μπάλα φεύγει άουτ.

80′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Πλασέ στην κίνηση από τον Καλογέρη, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

90+1′ Ακυρώνεται γκολ στην Καλλονή για οφσάιντ του Βαλιού. Ο αμυντικός της ομάδας της Λέσβου φαίνεται να καλύπτεται. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μίνγκα και ασθενή απόκρουση του Ράφαελ ο Βαλιός παίρνει το ρημπάουτ και σκοράρει. Ο βοηθός διαιτητής όμως σηκώνει το σημαιάκι του και ακυρώνει λανθασμένα το γκολ στερώντας την νίκη από την ομάδα της Λέσβου !!!