Το Σαββατοκύριακο 19-20 Ιουλίου διεξάγεται το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών

stivos

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο  19-20  Ιουλίου, θα διεξαχθεί  στις εγκαταστάσεις του «Ολυμπιακού Αθλητικού Κέντρου Αθηνών» (Ο.Α.Κ.Α.) το κορυφαίο εγχώριο γεγονός, που δεν είναι άλλο από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών- Γυναικών, αφιερωμένο στη μνήμη του «Ηλία Μισαηλίδη» .

Από  την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου και τον « ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ»  και σύμφωνα με τη δήλωση συμμετοχής του σωματείου  συμμετέχουν οι αθλητές του Γρηγόρη Κοντού όπως παρακάτω:

  • ΣΤΟ ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ: Ο ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΤΖΙΟΥ με φετινή καλύτερη επίδοση τα  4.90Μ που πέτυχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΝΕΩΝ στα Τρίκαλα 14-15 Ιουνίου 2014
  • Η ΛΙΤΣΟΛΑΡΙ ΙΩΑΝΝΑ στα  100Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ με  12.53  και στα 200Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ με  25.32    επιδόσεις που πέτυχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ –ΝΕΑΝΙΔΩΝ στις Σέρρες στις 28-29 Ιουνίου/14 .

Οι παραπάνω αθλητές ανήκουν αγωνιστικά σε μικρότερη κατηγορία,  των ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ και θα συναγωνιστούν με τους μεγαλύτερους ηλικιακά αθλητές-τριες της κατηγορίας Ανδρών-Γυναικών όπως προβλέπεται και από την προκήρυξη των αγώνων, με στόχο να κερδίσουν ακόμη μεγαλύτερες εμπειρίες και να  βελτιώσουν τις φετινές ατομικές επιδόσεις τους , αφού οι αγώνες γίνονται στο Ολυμπιακό Στάδιο που έχει τις καλύτερες αγωνιστικές συνθήκες.

Τους ευχόμαστε να  έχουν καλή επιτυχία να χαρούν τους αγώνες και να κερδίσουν ότι καλύτερο.

Δείτε το πρόγραμμα του διημέρου, όπως προέκυψε ύστερα από τις τελικές αλλαγές.

Σάββατο (Πρωί)

9:00    Ακοντισμός (Α)    -Προκριματικός    Κεντρικό – Όριο: 62,00μ.
9:00    100μ. Δεκάθλου (1)    (Α)    Σειρές
9:20    100μ. με Εμπόδια  Επτάθλου (1)    Γ    Σειρές
9:30    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Γ    Προκριματικός    Κ1 – Όριο: 48,00μ.

 

 
9:30    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Δεκάθλου (2)    Α         2 σκάμματα
9:30    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ    Α    Προκριματικός 2 group    2 στρώματα – Όριο: 2,05μ.

9:30    100μ. με Εμπόδια    Γ    Προκριματικές Σειρές
9:50    110μ. με Εμπόδια    Α    Προκριματικές Σειρές
10:00    ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    A    Προκριματικός 2 group    2 στρώματα – Όριο: 4,70μ.
10:20    100μ.    Γ    Προκριματικές Σειρές
10:30    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    Γ    Προκριματικός 2 group    2 σκάμματα – Όριο: 5,80μ.
10:30    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ  Επτάθλου (2)    Γ         Κ2
10:45    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Δεκάθλου (3)    Α         Κ1 (πέταλο Σφύρας)
10:45    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ    Γ    Προκριματικός    Κεντρικό – Όριο: 43,00μ.
10:45    100μ.    Α    Προκριματικές Σειρές
11:15    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Α    Προκριματικός A΄&Β΄group    Κ1 – 2 βαλβίδες – Όριο: 15,80μ.
11:20    400μ.    Γ    Προκριματικές Σειρές
11:30    ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ    Α    Προκριματικός 2 group    2 σκάμματα – Όριο: 15,20μ.
11:45    400μ.    Α    Προκριματικές Σειρές

Σάββατο (Απόγευμα)
17:00    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Δεκάθλου (4)    Α         Κ2
17:00    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ    Κ1
17:30    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  Επτάθλου (3)    Γ         Κ1
18:05    ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    A    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ    Kεντρικό
18:50    100μ. με Εμπόδια    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:00    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05    110μ. με Εμπόδια    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15    100μ.     Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:25    100μ.     Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:30    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ    Κεντρικό
19:35    200μ. Επτάθλου (4)    Γ    Σειρές
19:50    ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:55    400μ.     Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
20:05    400μ.     Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
20:10    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ    Κεντρικό
20:15    400μ. Δεκάθλου (5)    Α    Σειρές
20:30    1500μ.    Α    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
20:40    1500μ.    Α    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
20:50    1500μ.    Γ    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1
21:00    1500μ.    Γ    ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2
21:10    3.000μ. με Φ.Ε.    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
21:30    3.000μ. με Φ.Ε.     Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
21:55    4 X 100μ.     Γ    ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
22:15    4 X 100μ.     Α    ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Κυριακή Πρωί
9:00    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ    Α    Προκριματικός Α΄group    Κεντρικό – Όριο: 48,00μ.
9:00    110μ. με Εμπόδια Δεκάθλου (6)    Α    Σειρές
9:00    ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    Γ    Προκριματικός 2 group    2 στρώματα – Όριο: 3,60μ.
9:30    400μ. με Εμπόδια    Γ    Προκριματικές Σειρές
9:30    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Α    Προκριματικός    Κ1 – Όριο: 57,50μ.
9:30    ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ    Γ    Προκριματικός 2 group    2 σκάμματα – Όριο: 12,70μ.
9:30    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ    Γ    Προκριματικός 2 group    2 στρώματα – Όριο: 1,70μ.
9:45    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Δεκάθλου (7)    Α
9:55    400μ. με Εμπόδια    Α    Προκριματικές Σειρές
10:25    800μ.    Γ    Προκριματικές Σειρές

 

 
10:30    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ    Α    Προκριματικός B΄group    Κεντρικό – Όριο: 48,00μ.
10:30    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Επτάθλου (5)    Γ
10:45    800μ.    Α    Προκριματικές Σειρές
11:05    200μ.    Γ    Προκριματικές Σειρές
11:15    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Γ    Προκριματικός 2 group    Κ1 2 βαλβίδες – Όριο: 13,00μ.
11:25    200μ.    Α    Προκριματικές Σειρές
11:30    ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Δεκάθλου (8)    Α
11:30    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    Α    Προκριματικός 2 group    2 σκάμματα – Όριο: 7,30μ.
11:30    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    Γ    Προκριματικός    Κεντρικό – Όριο: 44,00μ.
Κυριακή Απόγευμα
17:00    ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ    Κ1
17:00    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Επτάθλου (6)    Γ         Κ2
17:00    ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
17:05    ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
17:10    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ    Κεντρικό
17:45    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Δεκάθλου (9)    Α         Κ2
18:05    400μ. με Εμπόδια    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:10    ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15    400μ. με Εμπόδια    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:20    ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ    Κεντρικό
18:25    200μ.     Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:35    200μ.     Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:40    ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:45    800μ.    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
18:50    ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ    Κεντρικό
18:55    800μ.    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05    800μ. Επτάθλου (7)    Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15    1.500μ. Δεκάθλου (10)    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:25    5.000μ.    Α    ΤΕΛΙΚΟΣ
19:45    5.000μ.     Γ    ΤΕΛΙΚΟΣ
20:15    4 X 400μ.     Γ    ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:30    4 X 400μ.     Α    ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

Σχετικές δημοσιεύσεις

Αφήστε ένα σχόλιο

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.