Το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Ιουλίου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Π-Κ στη Λάρισα

panthessaliko1-612x300

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 12 και 13 Ιουλίου στο στάδιο της Λάρισας οι ελπίδες του στίβου   οι 16χρονοι και 17χρονοι  θα δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους για την νίκη που θα τους χαρίσει τον τίτλο του πρωταθλητή σε ατομικό αλλά και σε ομαδικό επίπεδο.

Το πρωτάθλημα της κατηγορίας παίδων και κορασίδων θα διεξαχθεί στο «Αλκαζάρ» και θα συμμετάσχουν αθλητές και αθλήτριες που έχουν γεννηθεί το 1997 και 1998 από συλλόγους όλης της χώρας,  ενώ σε ορισμένα αγωνίσματα μπορούν να αγωνιστούν και της κατηγορίας παμπαίδων και παγκορασίδων γεννηθέντες το 1999 και το 2000. Έτσι αναμένεται ότι στη Λάρισα θα καταφθάσουν για να αγωνιστούν πάνω από 1.000 αθλητές και αθλήτριες.

Ανάμεσά τους  θα βρεθούν και  αθλητές της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου και συγκεκριμένα από το σωματείο  ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ,  που θα αγωνιστούν στα παρακάτω αγωνίσματα σύμφωνα με τη δήλωση συμμετοχής του σωματείου.

  • Στον Ακοντισμό ΠΠΑ΄ ο Φανούρης Θεριουδάκης  αθλητής του Γιώργου Πάνου,  ο οποίος πέτυχε φέτος την καλύτερη επίδοση του με βολή στα 61.97Μ  που του χάρισε την 1η θέση  στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Στίβου.
  •  Στα 400Μ ΠΚΑ΄  με καλύτερη φετινή επίδοση 61.5 που πέτυχε  στο Δ-κό Πρωτ-μα της ΕΑΣ  η Αργυρού Μαρία-Μύρτα, αθλήτρια του Γρηγόρη Κοντού  και 1η νικήτρια  του δρόμου των 300μ. ΠΚΑ΄ του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που έγινε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο.   

 

 

 

 

  • Στον Ακοντισμό ΠΚΑ΄  με καλύτερη φετινή επίδοση  και βολή στα 37.60Μ που της χάρισε την 1η θέση  στο Πανελλήνιο Πρωτ-μα ΠΠ-ΠΚΑ΄ η Μητσέλλη Βασιλική  αθλήτρια του Γιώργου Πάνου .
  • Στα 2000Μ. Φυσικά Εμπόδια ΠΚΑ΄ η Φιάσκα Ευστρατία – Μιχαέλα επίσης αθλήτρια του Γρηγόρη Κοντού  και 1η νικήτρια στα 3000μ Κορασίδων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ανωμάλου δρόμου,  θα δοκιμάσει  και θα αγωνιστεί σε ένα νέο αγώνισμα  για εκείνη τα  2000Μ Φυσικά Εμπόδια. 

Το Δ.Σ. της ΄Ενωσης Αθλητικών Σωματείων ΣΕΓΑΣ Λέσβου εύχεται ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλα τα παιδιά της.

Το Γενικό ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων  είναι:

1η ΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ   12  ΙΟΥΛΙΟΥ 2014

ΠΡΩΙ

08.15 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ(ΡΙΨΕΩΝ) 54.00 μ

08.30 110 μ. ΕΜΠ.  ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

08.45 ΤΡΙΠΛΟΥΝ  ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 13.40 μ.

08.50 100 μ. ΕΜΠ.  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

09.00 ΥΨΟΣ  ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.88 μ.

09.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ   ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ 3.30 μ

09.10 100 μ. ΕΜΠ ΕΠΤΑΘΛΟΥ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

09.15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ 34.00 μ

09.30 100 μ.  ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

09.50 400 μ.  ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 15.40 μ.

10.10 ΜΗΚΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

10.15 400 μ.  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.30 ΥΨΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

10.40 100 μ.   ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ  ΕΠΙΛΟΓΗΣ 40.00 μ.

11.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 11.20 μ.

11.15 100 μ.  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

11.15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ 

17.30 110 μ. ΕΜΠ. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

17.30 ΥΨΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

17.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ  (ΡΙΨΕΩΝ)

17.50 100 μ. ΕΜΠ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

18.05 100 μ.  ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.20 100 μ.  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.35 400 μ.  ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.45 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.50 400 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.05 1.500 μ. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.15 1.500 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 ΥΨΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 200 μ. ΕΠΤΑΘΛΟΥ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

19.45 400 μ. ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

19.45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.00 2.000 μ. Φ.Ε. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.15 2.000 μ. Φ.Ε. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.35 4 Χ 100 μ.  ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

21.00 4 X100 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

21.30 10.000 μ. ΒΑΔΗΝ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

 

 

 

 

2η ΗΜΕΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ  13 ΙΟΥΛΙΟΥ  2014

ΠΡΩΙ

08.00 5.000 μ. ΒΑΔΗΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

08.15 ΜΗΚΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

08.15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 45.00 μ.

08.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ (ΡΙΨΕΩΝ) 49.00 μ.

08.45 110 μ. ΕΜΠ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

08.45 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ  ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 4.10 μ.

09.00 ΥΨΟΣ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.63 μ.

09.05 400 μ. ΕΜΠ.  ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

09.15 ΜΗΚΟΣ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  5.30 μ.

09.30 400 μ. ΕΜΠ.  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

09.45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

09.50 800 μ.  ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.05 800 μ.  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.20 200 μ.  ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 12.50 μ.

10.45 ΜΗΚΟΣ  ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  6.50 μ.

10.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

10.50 200 μ.  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

11.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

11.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ  53.00 μ.

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

16.45 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΡΙΨΕΩΝ)

17.30 400 μ. ΕΜΠ. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

17.30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

17.45 400 μ. ΕΜΠ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.00 ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.05 200 μ.   ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.25 200 μ.  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.30 ΥΨΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.45 800 μ.  ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

18.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

19.00 800 μ. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.15 800 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 3.000 μ. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 ΜΗΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.45 3.000 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.00 1.500 μ. ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

20.20 4 Χ 400 μ.  ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20.40 4 Χ 400 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

 

Σχετικές δημοσιεύσεις

Αφήστε ένα σχόλιο

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.