Στην Καλλονή οι 28οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες Στίβου το Σαββατοκύριακο 1 και 2 Οκτωβρίου

aigaiopelagitikoi-1

Στο Δημοτικό Στάδιο της Καλλονής Λέσβου «Κώστας Κεντέρης» θα πραγματοποιηθούν φέτος οι 28οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες Στίβου το Σαββατοκύριακο 1 και 2 Οκτωβρίου.

Τους αγώνες διοργανώνει ο ΣΕΓΑΣ σε συνεργασία με τη Γενική Γραμματεία Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής, την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Λέσβου, το Δήμο Λέσβου και τις Περιφέρειες Βορείου και Νοτίου Αιγαίου.

aigaiopelagitikoi-4

Τα αγωνίσματα που θα διεξαχθούν σε κάθε ηλικιακή κατηγορία είναι τα παρακάτω:

ΑΝΔΡΩΝ 100μ – 400μ – 800μ – 3.000μ – 400 Εμπόδια – Ύψος – Μήκος – Σφαίρα  – Δίσκος – Ακόντιο – 4Χ100μ.

ΓΥΝΑΙΚΩΝ 100μ – 400μ – 1.500μ – 3.000μ. – 3.000 Βάδην – Ύψος – Μήκος – Σφαίρα  – Δίσκος – Ακόντιο – 4Χ100μ.

ΠΑΙΔΩΝ 200μ – 1.500μ – Σφαίρα – Ακόντιο.

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 200μ – 800μ. – Σφαίρα – Ακόντιο

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄ 80μ – 300μ. – 1.000μ. –  Μήκος – Σφαίρα.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄ 80μ – 300μ – 1.000μ. –  Μήκος – Σφαίρα.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄ 60μ – 150μ – 600μ. – Μήκος – Σφαίρα

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ 60μ – 150μ – 600μ. – Μήκος – Σφαίρα

Στους αγώνες δικαίωμα συμμετοχής έχουν ΜΟΝΟ οι αθλητές-τριες των σωματείων που ανήκουν στις Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. του Αιγαίου πελάγους (Λέσβου, Δωδεκανήσου, Χίου – Σάμου και  Κυκλάδων).

  • Τα σωματεία μπορούν να δηλώσουν και να συμμετέχουν:

Σε κάθε αγώνισμα των κατηγοριών Ανδρών – Γυναικών, με τρεις (3) το ανώτερο αθλητές-τριες.

Σε κάθε αγώνισμα των κατηγοριών  Παίδων – Κορασίδων, ΠΠ-ΠΚ Α΄ και ΠΠ-ΠΚ Β΄, με  δύο (2) το ανώτερο αθλητές-τριες σε κάθε κατηγορία.

Οι συμμετοχές που δικαιούνται κάλυψη εξόδων για κάθε σωματείο:

 

Α/Α ΣΩΜΑΤΕΙΑ Ε.Α.Σ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΑΤΟΜΑ
ΚΑΤΑΤΑΞΗ 2015 ΣΩΜΑΤΕΙOY
1 Α.Γ.Ε.Σ.  ΚΑΜΕΙΡΟΣ  2009 ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 26 16
2 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ  Α.Ο. ΚΥΚΛΑΔΩΝ 63 14
3 Γ.Α.Σ. ΥΓΕΙΑ  ΡΟΔΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 81 13
4 Φ.Ο.  ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ 83 12
5 Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ ΚΥΚΛΑΔΩΝ 87 12
6 Α.Ο. ΚΑΛΙΠΑΤΕΙΡΑ  ΡΟΔΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 90 12
7 Α.Σ.  ΚΑΖΩΝΗΣ  ΚΑΛΥΜΝΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 94 12
8 Γ.Σ. ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 99 11
9 Α.Σ. ΑΝΑΓΓΕΝΗΣΗ  ΣΑΜΟΥ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ 106 11
10 Α.Σ. ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 109 11
11 Α.Σ. ΕΦΗΒΟΣ  ΧΙΟΥ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ 114 10
12 ΕΥΔΑΜΟΣ Γ.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 117 10
13 ΠΑΝΧΙΑΚΟΣ Γ.Σ. ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ 125 10
14 Α.Ο. ΡΟΔΟΥ Ε.Μ.  ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 128 10
15 ΝΑΞΙΑΚΟΣ Γ.Σ. 2003 ΚΥΚΛΑΔΩΝ 184 6
16 Π.Α.Σ.  ΙΚΑΡΟΣ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ 189 6
17 Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΙΟΥ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ 210 5
18 Α.Ο.  ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΛΕΣΒΟΥ 211 5
19 Α.Ε.  ΛΗΜΝΟΥ ΛΕΣΒΟΥ 213 5
20 ΠΑΜΜΗΛΙΑΚΟΣ Α.Σ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ 215 4
21 ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ Ο.Φ. ΚΥΚΛΑΔΩΝ 227 4
22 Α.Ο.  ΠΑΡΟΥ ΚΥΚΛΑΔΩΝ 228 4
23 ΠΑΝΙΚΑΡΙΑΚΟΣ Α.Σ. ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ 241 3
24 Γ.Σ. ΙΠΠΠΟΚΡΑΤΗΣ Ο  ΚΩΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 245 3
25 ΠΕΨΑΣ  Η  ΡΙΒΑ ΧΙΟΥ – ΣΑΜΟΥ 245 3
26 Α.Σ. ΞΑΝΘΟΣ Ο ΠΑΤΜΙΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 265 3
27 ΑΜΣ  ΦΙΛΩΤΙΟΥ  ΝΑΞΟΥ  ΖΕΥΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ 268 3
28 ΗΦΑΙΣΤΟΣ  Α.Σ. ΘΗΡΑΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ 268 3
29 Α.Σ. Η  ΝΙΚΗ  ΡΟΔΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 283 3
30 ΑΙΑΝΤΑΣ  ΤΗΝΟΥ ΚΥΚΛΑΔΩΝ 3
31 ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΤΗΝΟΥ ΚΥΚΛΑΔΩΝ 3
32 Α.Ο. ΣΥΜΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ 3
*33 Γ.Σ.  ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΛΕΣΒΟΥ 45 15
*34 Γ.Σ. ΑΛΚΑΙΟΣ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΛΕΣΒΟΥ 217 4
*35 Γ.Σ.  ΑΡΙΩΝ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΛΕΣΒΟΥ 3
*36 Φ.Γ.Π.Σ. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΛΕΣΒΟΥ 3
  258

 

*Μετά την κατάθεση των αρχικών δηλώσεων συμμετοχής, με απόφαση της οργανωτικής επιτροπής, ο αριθμός των αθλητών-αθλητριών που καλύπτονται τα έξοδα τους μπορεί να αυξηθεί για κάθε σωματείο και συνολικά, έτσι ώστε η συμμετοχή σε κάθε αγώνισμα να είναι ικανοποιητική.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα:

Α΄ ΗΜΕΡΑ  – ΣΑΒΒΑΤΟ  1  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016
16.00 ΤΕΛΕΤΗ     ΕΝΑΡΞΗΣ
17.00 100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
17.00 ΜΗΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  Α΄ TEΛIKOΣ
17.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ TEΛIKOΣ
17.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17.10 100 μ. Α με Α (ΓΥΝΑΙΚΩΝ) ΤΕΛΙΚΟΣ
17.20 100 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
17.30 100 μ. Α με Α (ΑΝΔΡΩΝ) ΤΕΛΙΚΟΣ
17.40 1.000 μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  Α΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
17.50 1.000 μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ  Α΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
18.00 60 μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  Β΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
18.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ TEΛIKOΣ
18.00 ΜΗΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ  Α΄ TEΛIKOΣ
18.15 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18.20 60 μ. Α με Α (ΠΠ – ΠΚ) ΤΕΛΙΚΟΣ
18.40 60 μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ  Β΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
18.50 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ TEΛIKOΣ
18.55 800 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.00 ΜΗΚΟΣ Α με Α (Α – Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
19.05 800 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.15 300 μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  Α΄ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.30 300 μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄ ΤΕΛΙΚΟΣ
19.30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝΓΥΝΑΙΚΩΝ TEΛIKOΣ
19.45 600 μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  Β΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
19.45 ΜΗΚΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄ ΤΕΛΙΚΟΣ
20.00 600 μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ  Β΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
20.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ TEΛIKOΣ
20.15 400 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
20.25 400 μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
20.40 3.000 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
Β΄ ΗΜΕΡΑ  – ΚΥΡΙΑΚΗ   2  ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ  2016
ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
15.45 3.000 μ.  ΒΑΔΗΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ TEΛIKOΣ 
16.00 ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ TEΛIKOΣ
16.00 ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ TEΛIKOΣ
16.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄ ΤΕΛΙΚΟΣ
16.00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ TEΛIKOΣ
16.00 ΜΠΑΛΑΚΙ Α με Α (ΠΠ – ΠΚ) ΤΕΛΙΚΟΣ
16.15 400 μ. ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
16.30 80 μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
16.45 80 μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ  Α΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
16.45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ  Α΄ TEΛIKOΣ
16.45 ΜΗΚΟΣ Α με Α (ΠΠ) ΤΕΛΙΚΟΣ
17.05 150 μ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
17.20 150 μ. ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ  Β΄ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
17.30 ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ TEΛIKOΣ 
17.30 ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ 
17.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄ TEΛIKOΣ
17.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α με Α (Α – Γ) ΤΕΛΙΚΟΣ
17.30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ TEΛIKOΣ 
17.40 200 μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ 
17.55 200 μ. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ 
18.10 ΜΗΚΟΣ Α με Α (ΠΚ) ΤΕΛΙΚΟΣ
18.15 1.500 μ. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣΣΕΙΡΕΣ
18.30 1.500 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ TEΛIKOΣ 
18.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ TEΛIKOΣ 
18.45 3.000 μ. ΑΝΔΡΩΝ TEΛIKOΣ
18.50 ΜΗΚΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  Β΄ TEΛIKOΣ
19.10 4 Χ 100 μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ TEΛIKΕΣΣΕΙΡΕΣ
19.30 4 Χ 100 μ. ΑΝΔΡΩΝ TEΛIKΕΣΣΕΙΡΕΣ
20.15 ΤΕΛΕΤΗ  ΛΗΞΗΣ

Σχετικές δημοσιεύσεις

35 Άποψη για τα “Στην Καλλονή οι 28οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες Στίβου το Σαββατοκύριακο 1 και 2 Οκτωβρίου”

Αφήστε ένα σχόλιο

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.