Τα ονόματα των υποψηφίων του Συνδυασμού “ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ – ΓΟΝΙΜΗ ΓΡΑΜΜΗ” της Αγλαϊας Κυρίτση

kiritsi-logo-2

Την Κυριακή 27-4 -2014 η Αγλαΐα Κυρίτση, συνοδευόμενη από στελέχη του συνδυασμού της, κατέθεσε στο Πρωτοδικείο Μυτιλήνης την επίσημη δήλωση του Συνδυασμού μας “ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ – ΓΟΝΙΜΗ ΓΡΑΜΜΗ” που έχει συγκεκριμένα ως εξής:

«Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 121 του Ν. 3852/2010, ΔΗΛΩΝΩ ότι μαζί με               τους παρακάτω αναφερόμενους υποψηφίους, όλους Δημότες Δήμων των Εκλογικών Περιφερειών της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου, που με αντίστοιχες γραπτές δηλώσεις           τους επισυναπτόμενες στην παρούσα, αποδέχονται τη συμμετοχή τους σ’ αυτόν, καταρτίσαμε συνδυασμό, υποψηφίου Περιφερειάρχη, Αντιπεριφερειαρχών και Περιφερειακών Συμβούλων.

Ο Συνδυασμός θα συμμετάσχει στις εκλογές της 18ης Μαΐου 2014 για την Ανάδειξη Περιφερειάρχη, Αντιπεριφερειαρχών και Περιφερειακών Συμβούλων».

Το όνομα του Συνδυασμού είναι : «Βόρειο Αιγαίο – Γόνιμη Γραμμή» και σαν έμβλημα έχει δύο πανιά ιστιοφόρου με μια παλάμη κάτωθεν αυτού και από κάτω με κεφαλαία τις λέξεις «ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ» και από κάτω σε ημικύκλιο τις λέξεις «ΓΟΝΙΜΗ ΓΡΑΜΜΗ» και κάτωθεν το όνομα «ΑΓΛΑΪΑ ΚΥΡΙΤΣΗ – ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ» .

Το ψηφοδέλτιό μας αντανακλά το ήθος και τις αξίες του συνδυασμού μας, δηλαδή τις αξίες της Αριστεράς, εφόσον απαρτίζεται από πρόσωπα που προέρχονται από την μαχόμενη κοινωνία, αντανακλά δηλαδή την κοινωνική συμμαχία που θεωρούμε απαραίτητη προκειμένου να υλοποιήσουμε το πρόγραμμά μας. Εργαζόμενοι, άνεργοι, επιστήμονες, αγρότες, συνδικαλιστές και μέλη των κινημάτων, νέοι και νέες, γυναίκες και άνδρες, αποτελούν τον συνδυασμό μας, συνδυασμό μάχης και νίκης.

 

Ο Συνδυασμός έχει ως εξής :

ΚΥΡΙΤΣΗ ΑΓΛΑΪΑ του ΛΑΖΑΡΟΥ

Υποψήφια Περιφερειάρχης Βορείου Αιγαίου

 

ΝΙΚΟΛΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης Νομού Λέσβου

 

ΜΑΡΩΛΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ – ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης Νομού Σάμου

 

ΣΤΑΘΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Νομού Χίου

 

Υποψήφιοι Περιφερειακοί  Σύμβουλοι

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΚΑΡΙΑΣ

 

  1. ΔΟΓΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Ικαρίας)
  2. ΚΟΝΔΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΜΗΝΑ (Εκλογική Περιφέρεια Ικαρίας)
  3. ΚΟΧΙΛΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΞΕΝΟΦΩΝΤΑ (Εκλογική Περιφέρεια Ικαρίας)

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΕΣΒΟΥ

 

  1. ΑΞΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ – ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  2. ΑΡΑΠΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΝΕΣΤΗ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  3. ΔΗΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  4. ΔΡΑΚΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  5. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  6. ΚΑΛΑΡΓΑΛΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  7. ΚΑΤΣΙΓΙΝΗΣ ΜΙΚΕΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  8. ΚΕΦΑΛΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του  ΙΩΑΝΝΗ  (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  9. ΚΟΥΜΛΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  10. ΚΟΥΡΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  11. ΚΩΣΤΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  12. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  13. ΜΑΖΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  14. ΜΑΛΛΙΑΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  15. ΜΑΝΤΖΑΡΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΥΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  16. ΜΙΧΑΛΕΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  17. ΜΠΑΛΙΑΚΑ ΕΛΕΝΗ του  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  18. ΜΠΑΛΠΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  19. ΜΠΟΥΛΜΠΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  20. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  21. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΝΙΚΗΤΑ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  22. ΠΑΛΙΒΑΝΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΣΤΑΥΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  23. ΠΑΝΣΕΛΗΝΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  24. ΠΕΤΡΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  25. ΣΕΛΑΧΑ – ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  26. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΗΡΑΚΛΗ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)
  27. ΤΕΝΤΟΜΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λέσβου)

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΗΜΝΟΥ

 

  1. ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ του ΑΝΕΣΤΗ (Εκλογική Περιφέρεια Λήμνου)
  2. ΜΑΥΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λήμνου)
  3. ΜΠΟΥΡΔΟΥ ΑΡΓΩ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λήμνου)
  4. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λήμνου)
  5. ΧΑΤΖΗΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΒΛΑΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Λήμνου)

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΑΜΟΥ

 

  1. ΑΓΓΕΛΕΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΑΜΕΜΝΩΝ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  2. ΓΕΡΟΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  3. ΚΑΚΟΒΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  4. ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ –  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  5. ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  6. ΚΟΚΚΩΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΑΝΟΥΗΛ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  7. ΜΑΛΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  8. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΣΙΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  9. ΣΤΑΘΑΚΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  10. ΤΣΟΥΚΑΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)
  11. ΧΟΥΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Εκλογική Περιφέρεια Σάμου)

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΧΙΟΥ

 

  1. ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  2. ΒΑΓΙΑ ΕΛΠΙΔΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  3. ΒΕΝΕΤΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  4. ΓΕΩΡΓΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΥΜΕΩΝ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  5. ΚΑΒΟΥΡΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  6. ΚΑΡΚΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  7. ΚΟΥΤΣΟΔΟΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  8. ΛΑΒΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  9. ΠΑΥΛΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  10. ΠΕΙΡΑΝΤΑΚΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ του ΙΩΑΝΝΗ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  11. ΣΕΡΓΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  12. ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΑΡΕΤΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  13. ΣΤΑΥΡΙΝΟΥΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΙΣΙΔΩΡΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  14. ΤΑΝΑΪΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  15. ΤΣΑΡΤΣΑΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του ΗΛΙΑ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  16. ΦΙΣΤΟΥΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ του ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)
  17. ΦΥΚΑΡΗ ΑΘΗΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Εκλογική Περιφέρεια Χίου)

Σχετικές δημοσιεύσεις

Αφήστε ένα σχόλιο

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.