Τα πρώτα 152 ονόματα υποψηφίων συμβούλων για το Δήμο Λέσβου της Νίκης Τσιριγώτη

tsirigoti-laiki-sispirosi

Δόθηκαν στη δημοσιότητα τα πρώτα 152 ονόματα υποψηφίων συμβούλων για το Δήμο Λέσβου και τα πρώτα 22 για την Περιφερειακή Ενότητα Λέσβου, για τις εκλογές 18 Μάη, με τους συνδυασμούς της «Λαϊκής Συσπείρωσης».

Υποψήφια Δήμαρχος Νίκη Τσιριγώτη

Αδαμίδης Μενέλαος (Μένιος), Αντιστασιακός

Αϊβαλιώτης Μιχάλης

Αναγνωστιάδης Παρασκευάς, Πρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Κάπης

Αντώνας Ευστράτιος, τ. Πρόεδρος ΠΕΚ

Αποστόλου Παρασκευάς

Αρχοντή Δέσποινα, Αγρότισσα-τ. Κοινοτική Σύμβουλος

Αρχοντής Γεώργιος, Οικοδόμος

Ασλανίδης Θεόδωρος, Πρόεδρος ΠΕΚ

Ατσικπάσης Ανδρέας, Εκπαιδευτικός

Αυγουστής Κώστας, Συν/χος  

Αυγουστίδης Γιώργος, Φοιτητής

Αψωκάρδου Νίκος, Επαγγελματοβιοτέχνης

Βαξεβάνη Κυριακή, Ιδ. Υπάλληλος

Βαξεβάνης Αντώνης, Οικοδόμος

Βασιλείου Μιχαήλ, Συν/χος

Βεμβέτσου Ελευθερία

Βεμβέτσου Νικολέτα, Φοιτήτρια

Βενετής Λάμπρος, Εκπαιδευτικός

Βουδούρης Βασίλης, Μαθηματικός

Βουλαδάς Μιχάλης

Βουλβούλη Ελένη, Συν/χος εκπαιδευτικός

Βουλβούλη Μαρία, Τεχνικός Μηχανικός

Βούρος Σαράντος, Επαγγελματίας  

Βούρου Ειρήνη, Επαγγελματίας  

Γαϊτανής Παναγιώτης, Ξυλουργός  

Γαλής Αθανάσιος (Νάσος), Γιατρός-Μέλος ΔΣ Ιατρικού Συλλόγου Μυτιλήνης

Γιακαλής Στρατής, αγρότης

Γιαννέλης Βασίλης, Εκπαιδευτικός-Πρόεδρος Συλλόγου Α’/θμιας Εκπ/σης

Γιαννής Ευάγγελος

Γιαννίκου Αλίκη, Ιδ. Υπάλληλος-Μέλος ΔΣ Σωματείου Επισιτισμού

Γιασσάς Ευστράτιος, Χτίστης

Γιουρούκη Στέλλα

Γροσομανίδη Μαρία, Αγρότισσα-Πρόεδρος Συλλόγου Προοδευτικών Γυναικών Μανταμάδου

Δαμίγου Αρτεμισία, Συν/χος

Δεληγιάννη Ελένη, Οικιακά  

Δελόγκος Μιχάλης, Αγρότης

Δελόγκου Ελένη, Ιδ. Υπάλληλος

Δερβίσης Κώστας, Συν/χος ΝΑΤ

Δρακούλης Γεώργιος, Κτηνοτρόφος

Ευαγγελέλλης Αντώνης, Μέλος ΔΣ ΠΕΚ

Ευαγγέλου Γιώργος, Ιδ. Υπάλληλος-Μέλος του ΔΣ Σωματείου Επισιτισμού  

Ευσταθίου Γιώργος, Πρόεδρος ΕΒΕ Πέτρας

Εφιεντζής Πέτρος, Έμπορος

Ζαζάρας Βασίλης, Πρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Ερεσού

Ζαφειρίου Γιάννης, Αντιπρόεδρος ΔΣ του ΠΕΚ

Ηλίας Μιχαήλ, Κτηνοτρόφος

Ηλιόπουλος Μαρίνος, Εκπαιδευτικός

Θεοδωρής Δημήτριος (Στράτος), Συν/χος ΕΒΕ

Ιατρού Γεώργιος, Συν/χος

Ιατρού Μαρία, Αγρότισσα  

Ιατρού Παναγιώτης, Ελεύθερος επαγγελματίας

Ισκή Αδαμαντία, Επαγγελματίας

Κακαρώνης Γιώργος

Κακαρώνης Δημήτρης

Καλατζής Γρηγόρης, Ταξιτζής

Καλογερογιάννης Ιωάννης, Πτυχιούχος Μηχανικός Περιβάλλοντος

Καμάτσος Ευστράτιος, Εργάτης

Καμπιρέλλη Ταξιαρχούλα, Οικιακά

Κανιαμός Ιωάννης, Επαγγελματίας

Κανιαμού Δήμητρα, Εργάτρια

Καραγιάννης Δημήτρης, Αγρότης-Μέλος της Τοπικής Γραμματείας της ΠΑΣΥ

Καραγιάννης Χρήστος, Συν/χος

Καραμπέτσος Ευστράτιος

Καραολάνης Αθανάσιος

Κατηφόρη Μάρα, Ιδ. Υπάλληλος-Μέλος ΔΣ Σωματείου Επισιτισμού

Κατρακάζας Παναγιώτης, Μηχανικός Αυτοκινήτων  

Κατσικάτσου-Χαλακατέβα Ειρήνη

Κέκκος Αντώνιος, Ελεύθερος Επαγγελματίας

Κελεπούρης Γιώργος, Οικοδόμος-Μέλος ΔΣ ΠΕΚ

Κεληγιάννης Ιωάννης, Οικοδόμος

Κιοβρέκης Γιώργος

Κιοβρέκη Ευστρατία

Κλαδίτης Δημήτριος, Διατροφολόγος

Κλειδαρά Ευαγγελία (Λίτσα), Πρόεδρος Σωματείου Ιδ. Υπαλλήλων

Κλειδαράς Αντώνης, Εκπαιδευτικός

Κλιομιδιώτης Κομνηνός (Νάκης), Κτηνοτρόφος

Κλωναρίδης Παρασκευάς, Κτηνοτρόφος

Κοκκώνης Χρήστος

Κολαράς Φώτιος, Οικοδόμος-Μέλος ΔΣ ΠΕΚ

Κομνηνάκα Μαρία, Δικηγόρος

Κοντού Αναστασία, Επαγγελματίας

Κοτζαδημητρίου Κων/να (Ντίνα), Δημοτική Σύμβουλος

Κοτζαμάνης Σταύρος, Συν/χος

Κουκούλης Παναγιώτης, Ράφτης

Κουλαξιζέλλης Ευγένιος, Τραπεζικός Υπάλληλος-Μέλος ΔΣ ΠΕΚ

Κουλαράς Νικόλαος

Κουλιαδέλλης Χριστόφας, Οικοδόμος

Κουτσουκτώνη Ελένη, Σπουδάστρια

Κράλλη Χρυσάνθη, Αγρότισσα

Λαϊνά Βικτώρια, Πτυχιούχος Γεωγράφος

Λαλάς Νικόλαος, Εργάτης

Λοκκέν-Φωτίου Αθηνά, Φοιτήτρια

Λουτραγώτου Ειρήνη, Ιδ. Υπάλληλος

Λυτούδη Μαρία, Εκπαιδευτικός

Μακροθανάσης Δημήτρης, Μέλος ΔΣ Εκπ/κων Α’/θμιας Εκπ/σης, αιρετός ΠΥΣΠΕ Λέσβου

Μαστρανεστάση Νίκη, Οικιακά

Μαυρομάτη Φιλιώ, Εκπαιδευτικός

Μόσχος Γιώργος

Μουτζούρης Δούκας, Συν/χος  

Μπαγέλη Ειρήνη

Μπόρατζης Ιωάννης, Μέλος ΔΣ Σωματείου Αρτοποιών

Μπούσγα Μαρία, Κοινωνική Λειτουργός

Ναρλιώτης-Τσαλίκης Ευάγγελος, Κτηνοτρόφος  

Ντινενής Χαράλαμπος (Μπάμπης), Γραμματέας ΔΣ ΠΕΚ

Πάγκας Περικλής, Φοιτητής  

Παλαιολόγου Βαγγέλης, Δημοτικός Σύμβουλος

Παλόγου Ανδρέας, Συν/χος ΟΤΕ

Πανταχός Αντώνης, Εκπαιδευτικός

Πανταχού-Καρακούση Χρυσαφένια, Πρόεδρος Γονέων Λυκείου Άντισσας

Παπαδημητρίου-Σκοπελίτης Βιργινία, Συν/χος

Παπαϊωάννου Ελένη, Συν/χος

Παπαϊωάννου Νίκος, τ. Γραμματέας Ομοσπονδίας Λεσβιακών Συλλόγων Αττικής

Παπουτσή Μαρία, Λογίστρια

Παρρής Γεώργιος, Αγρότης

Πατίλας Δημήτριος, Συν/χος Εκπαιδευτικός

Περμάχος Δημήτρης

Πρωτούλη Ελένη, Αγρότισσα

Ραφτέλη-Ανδρή Μαρία, Έμπορος

Ρούγγος Κων/νος, Συν/χος

Σερέτης Ευστράτιος, Αγρότης

Σκαλόπουλος Ιωάννης, Λογοτέχνης

Σκαρλάτος Ηλίας

Σκλεπάρης Γιάννης, Καφετζής

Σκοπελίτης Γεώργιος, Ιδ. Υπάλληλος-Μέλος ΔΣ Σωματείου Ιδ. Υπαλλήλων

Σκοπελίτης Ευστράτιος, Συν/χος ΟΤΑ

Σούκουλη Αθανασία (Νάσια), Πτυχιούχος Κοινωνιολόγος

Σουλουγάνη Μαρία, Ιδ. Υπάλληλος-Μέλος ΔΣ Σωματείου Επισιτισμού

Σουσαμλή Ευτυχία, Συν/χος Έμπορος

Σταθέλλη Σταυρίτσα, Συν/χος-Μέλος ΔΣ Συλλόγου Προοδευτικών Γυναικών Μυτιλήνης

Σταμόπουλος Κων/νος, ΕΒΕ-Μέλος ΔΣ Σωματείου Υδραυλικών

Στεφανής Δημήτρης, Αγρότης-Μέλος Τοπικής Γραμματείας ΠΑΣΥ

Σωτήρχος Κωνσταντίνος, Επαγγελματίας

Τελωνιάτης Νικόλαος, Συν/χος Οικοδόμος

Τζανή-Καρβούνη Ελένη

Τζάννου Μαρία, Αγρότισσα

Τριανταφύλλου Δημήτρης, Αγρότης

Τσαγκαρέλλης Νικόλαος, Ιδ. Υπάλληλος-Μέλος ΔΣ Σωματείου Ιδ. Υπαλλήλων

Τσεσμετζής Δημήτρης, Αγρότης

Φράγκου-Γροσομανίδη Ελένη, Αγρότισσα

Χαματζόλας Ευστράτιος

Χασάπης Κώστας, Πρόεδρος Τοπικού Συμβουλίου Πτερούντας

Χατζηαναγνώστου Ευστράτιος, Αγρότης

Χατζησταμάτης Κώστας 

Χατζηνικολάου Στυλιανός, Συν/χος

Χατζηχρήστου Μαρία, Οδοντίατρος

Χουβαρδά Ξανθίππη

Χριστοδούλου Βαγγέλης, τ. πρόεδρος ΠΕΚ

Χριστοδούλου Γεώργιος, Οικοδόμος-Μέλος ΔΣ ΠΕΚ

Χριστόφας Γεώργιος, Αυτοκινητιστής  

Ψαραδέλλης Χρήστος, Υπάλληλος Συν/σμου Κάπης  

Ψαρρού Δήμητρα, Ιδ. Υπάλληλος

Ψύλλου Παναγιώτα, Μέλος του ΔΣ Σωματείου Συν/χων ΙΚΑ  

 

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Βορείου Αιγαίου Κόρακας Ευστράτιος

 

 

Αρχοντής Παναγιώτης, Συν/χος-τ. Κοινοτικός Σύμβουλος

Αυγουστίδης Παναγιώτης, Εκπαιδευτικός

Βαξεβάνης Σταύρος, Φροντιστής ΑΕΛ Καλλονής

Βουλβούλης Δημήτριος (Ηλίας), Συν/χος εκπαιδευτικός

Δούκας Εμμανουήλ (Μάνος), Εκπαιδευτικός

Ζαρταμόπουλος Νικόλαος, Υπάλληλος στη ΓΓ Αιγαίου-Μέλος της Διοίκησης του Νομ. Τμήματος της ΑΔΕΔΥ-Στέλεχος του ΠΑΜΕ

Κακναβάτου Ζηνοβία, Γιατρός

Καλαϊτζόγλου Αθανασία, Δημόσιος Υπάλληλος

Καρακούση Γαρυφαλιά, Ιδ. Υπάλληλος

Καρακωνσταντή Ερατώ, Εκπαιδευτικός

Καρατζιτζής Δημήτριος, Εκπαιδευτικός-τ. Δήμαρχος Μανταμάδου

Μαραγκουδάκη Αικατερίνη, Ιδ. Υπάλληλος-Μέλος ΔΣ του ΠΕΚ

Μητρέλλος Γεώργιος, Λογιστής

Νικολής Αθανάσιος, Επιχειρηματίας

Παπανικολάου Αντώνης, Δημοτικός Υπάλληλος

Παρίση Δωροθέα, Σντ/χος

Ραφτέλης Αντώνιος, Αλουμινοκατασκευαστής

Σκοπελίτης Σταύρος, τ. Βουλευτής του ΚΚΕ

Σταυρινός Ευστράτιος, Υδραυλικός

Τουρβαλή Μαρία, Πολιτικός Μηχανικός

Τσαγκαρέλλης Θωμάς, Συν/χος ΟΤΕ-τ. Πρόεδρος του ΠΕΚ

Τσιριγώτης Μιχαήλ, Συν/χος Δικηγόρος

 

 

Σχετικές δημοσιεύσεις

Αφήστε ένα σχόλιο

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.