Μετάλλια… Επιτυχίες… Διακρίσεις από μικρούς Αθλητές της Λέσβου στο Ναύπλιο

mitseli

Διεξήχθη στο Ναύπλιο το Σαββατοκύριακο 11-12/07,τοΠανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου του Νοτίου Ομίλουγια την κατηγορία των  Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α΄.

Από την ΄Ενωση Αθλητικών Σωματείων ΣΕΓΑΣ Λέσβου  συμμετείχαν τρία  (3) σωματείααπό το νησί της  Λέσβου με 12 αθλητές –τριες και δύο (2)  σωματεία από την Λήμνο με 3 αθλητές – τριες .

Οι μικροί αθλητές-τριες,  πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις στα αγωνίσματα που συμμετείχαν, κερδίζοντας πολύτιμες εμπειρίες χαρίζοντάςμας, μεγάλη ικανοποίηση από τα αποτελέσματα που έφεραν.

Απέδειξαν ότι ο Στίβος της Λέσβου και της Λήμνου συνέχεια αναδεικνύει νέους ταλαντούχους αθλητές- τριες που είναι ικανοί,  να ακολουθήσουν τα χνάρια των μεγάλων πρωταθλητών-τριών  που έχουν αναδειχθεί από τα ακριτικά νησιά μας.

maimenlis

. 2 ΧΡΥΣΑ   &   1  ΑΡΓΥΡΟ  ΤΑ  ΜΕΤΑΛΛΙΑ

ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ   ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΙΣ   ΟΧΤΑΔΕΣ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ήταν:

1η  ΘΕΣΗ  και Χρυσή Πανελληνιονίκης στονΑκοντισμό,  η ΒΑΣΩ ΜΗΤΣΕΛΛΗ του ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ με βολή στα 43.61.

1η  ΘΕΣΗ και   Χρυσή Πανελληνιονίκηςστην κούρσα των 600Μ,  η ΜΑΝΤΩ ΑΝΘΟΥΣΑ της ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ με επίδοση 1.40.72.

2η ΘΕΣΗ και Αργυρός Πανελληνιονίκης του δρόμου των 300Μ ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΑ, ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΙΝΕΜΕΛΗΣ του ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ με 41.39.

anthousa

4ος Πανελληνιονίκης στα 300Μ ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ με 39.10

5η Πανελληνιονίκης και των δύο αγωνισμάτων που συμμετείχε,   στη Δισκοβολία με 24.67Μ και στη ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με βολή στα 11.07Μ, η ΔΕΣΠΟΤΕΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΟ ΗΦΑΙΣΤΙΑ ΛΗΜΝΟΥ.

6η Πανελληνιονίκης στα 300Μ ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΑ και επίδοση 49.83 η ΣΕΛΛΟΥΝΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ.

7η Πανελληνιονίκης στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ με βολή στα 32.68μ. η ΚΑΛΛΟΝΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ.

10ηθέση στα 600Μ η ΙΜΠΡΟ ΠΑΜΕΛΑ της ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ με 1.49.16.

11η θέση στα 3000Μ ΒΑΔΗΝ η ΦΙΑΣΚΑ ΟΛΓΑ  του ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ με 16.45.42

12η  θέση στα 1000Μ ο ΜΩΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ της ΑΕ ΛΗΜΝΟΥ με 2.54.75.

13η  θέσηστα 150Μ ο ΚΟΥΣΟΥΝΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ με 19.23.

14ος ο ΣΓΟΥΡΝΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ της ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ στα 1000Μ με 2.56.08.

15οςο ΝΗΣΙΩΤΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ του ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ επίσης στα  1000Μ με 2.56.33.

Τέλος στην 18η θέση από την κατάταξη των προκριματικών  στα 150Μ,  η ΝΤΟΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ με 20.95 και 22η η ΑΤΖΑΜΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ της ΑΕ ΛΗΜΝΟΥ στα 80Μ με 10.85.

Συγχαίρουμε τους παραπάνω αθλητές-τριες   για την θαυμάσια παρουσία τους και τα εξαιρετικά αποτελέσματα που έφεραν, τις οικογένειές τους, τα σωματεία που ανήκουν τους και  τους προπονητές τους και   ευχόμαστε να συνεχίσουν τις προσπάθειές τους με υπομονή και επιμονή για ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες.

 

Σχετικές δημοσιεύσεις

Αφήστε ένα σχόλιο

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.